بالون » آموزش سئو

باورهای گمراه کننده درباره سئو

در ویدئو بالا علت به وجود آمدن هرکدام از باورهای گمراه کننده زیر را توضیح داده ام.

روی این افکار خط بکشید

 • سئو کاری بسیار سخت است
 • سئو هزاران نکته دارد
 • سئو تضمینی کلاهبرداری است !!!!
 • آموزش سئو بسیار زمان بر است

سئوکار ها جادوگر نیستند

این روز ها کم کم سئوکارها در حال تبدیل شدن به جادوگران دنیای دیجیتال هستند !

اما آیا واقعا سئوکارها افراد خارق العاده ای هستند که با زیرکی خودشان اسرار گوگل را کشف کرده اند ؟

خیر، همانطور که در ویدئو بالا توضیح دادم، به علت نبود مرجع رسمی در حوزه سئو هر کسی می تواند به راحتی ادعایی را مطرح کند و خود را سئوکار بداند.

سئوکار شدن خیلی آسان است، نه مدرک دانشگاهی می خواهد ، نه مجوز می خواهد ، نه مرجع رسمی برای رد یا تایید شما وجود دارد !!! پس کافی است چند تا اصطلاح انگلیسی یاد بگیرید و سئوکار شوید !!!

از همه مهمتر! همه سئوکار ها در قراردادی نانوشته معتقدند که سئو تضمین ندارد ! پس هر کار دلتان خواست انجام دهید، شد شد ، نشد نشد !

آیا واقعا آموزش سئو به زبان ساده ممکن است ؟

اگر نتوانید چیزی را به سادگی توضیح دهید، پس هنوز خوب آن را متوجه نشده اید.

بر خلاف تصور عموم و باوری که اقلب سئوکارها در ذهن مردم ایجاد کرده اند سئو نه تنها کار سختی نیست بله بسیار ساده و جذاب است. شاید با خود فکر کنید هزار نکته و ترفند باید یاد بگیرید تا یک سئوکار حرفه ای شوید ولی من در این دوره سئو به شما آموزش می دهم که چطور در کمترین زمان ممکن بهترین نتایج را از سئو سایتتان بگیرید.

سئو به زبان ساده

آموزش رایگان سئو

هنگام استفاده از آموزش های رایگان سئو به یک نکته مهم توجه داشته باشید، اکثر آموزش های رایگان سئو صرفا جهت تولید محتوا در سایت ها ارائه شده است و نه تنها به دانش شما اضافه نخواهد کرد بلکه شما را به راه های اشتباه و بی فایده می کشاند.

بنابر این نه تنها برای شما نتیجه ای به همراه ندارد بلکه شما را در میان انبوهی از اطلاعات بی ارزش قرار می دهد که نتیجه آن اتلاف وقت و عدم نتیجه گیری است.

همانطور که در ویدئو هم توضیح دادم به شدت تلاش میکنم مقالاتی که تحت عنوان آموزش رایگان سئو در سایت قرار میگیرد واقعا مهم و مفید باشد تا وقت شما بیهوده گرفته نشود.

در مواردی مطالبی که خیلی مهم نیستند ولی کاربران زیادی به دنبال آنها هستند ارائه شده تا به سوال آنها پاسخ داده شود.

اصل کمتر ولی بهتر در آموزش سئو یعنی چه

واضح است که پارامترهای نسبتا زیادی در تعیین رتبه یک سایت تاثیر دارند. ولی آیا میزان تاثیر همه آنها برابر است؟

خیر

پس منطقی نیست که روی همه آنها وقت بزارید. کاری که باید انجام دهید پیدا کردن پارامترهای مهم است.

من در دوره آموزشی سئوکار خبره این موارد مهم را آموزش میدهم.

مواردی که خودم هم در پروژه ها روی آنها تمرکز میکنم و علی رقم آگاهی از تاثیر کوچک بعضی پارامترهای دیگر به هیچ عنوان وقت خود را صرف آنها نمیکنم.

سوالی که شاید پیش بیاید این است که آیا با این روش می توانیم به نتایج برتر برسیم.

بله حتما به دلیل اینکه ما مسایل مهم را تا بیشترین حد ممکن خوب انجام میدهیم و پارامترهای مهم آنقدر تاثیرشان بالا است که عملا تاثیر موارد ناچیز را از بین میبرند.

من بعد از سالها فعالیت وقت گیر روی تمام پارامترها ، بارها و بارها به این نتیجه رسیدم که وقت صرف کردن روی آنها اصلا نتیجه ارزشمندی نداشته است

یکی از آنها موضوع افزایش سرعت سایت است.

من مدتها سایتهایی را با قالب اختصاصی و پیج اسپید 100 درصد در موبایل و دسکتاپ طراحی می کردم

با این تصور که این مورد می تواند تاثیر چشمگیری داشته باشد

اما بعد از بررسی چندین سایت به این نتیجه رسیدم که با یک قالب معمولی وردپرس و یک بهینه سازی نرمال زمان کمتری صرف سرعت سایت می شود، اما نتیجه اصلا تفاوت قابل توجهی ندارد و با صرف آن زمان روی سایر پارامترهای مهمتر می توانستم نتایج بسیار بهتری بدست آورم.

پارامترهای مهمتر را پیدا کردم، که تعدادشان بسیار کمتر بود و کارهای بهتری روی آنها انجام دادم و به نتایج بهتری هم رسیدم.

آموزش سئو بهتر است یا اینکه برونسپاری کنیم ؟

پاسخ به این سوال ساده است، به طور کلی میتوان گفت اگر فقط یک بار به سئو نیاز دارید و یک سئوکار خوب را می شناسید یا می توانید پیدا کنید (واقعا کم است) و مشکلی با پرداخت دستمزد سئوکار خوب ندارید بهتر است برونسپاری کنید. هر چند برای تشخیص یک سئوکار خوب باید مقدمات سئو را بدانید وگرنه سرمایه و از همه مهمتر زمان شما از بین خواهد رفت.

در سایر موارد حتما پیشنهاد میکنم سئو را یاد بگیرید، این یک صنعت رو به رشد است و روز به روز مهمتر می شود.

آموزش سئو وردپرس

قبل از اینکه در مورد آموزش سئو وردپرس توضیح بدهم، بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که اصول سئو در همه سایت ها یکسان است و زمانی که صحبت از آموزش سئو وردپرس میکنم منظور نکات و روش های پیاده سازی این اصول در سیستم وردپرس است. در همین راستا هم در آموزش های رایگان سایت مطالب ارزشمندی برای سئو وردپرس ارائه شده و یک جلسه از دوره سئوکار خبره به ارائه نکات مربوط به سئو وردپرس پرداخته ام.

بهترین آموزش سئو در دوره سئوکار خبره

دوره سئوکار خبره بهترین دوره آموزش سئو است که توسط میلاد یزدان پرست (موسس و مدیر بالون) تهیه شده است. میلاد یزدان پرست دارای بیش از 12 سال سابقه واقعی فعالیت در حوزه سئو و بهینه سازی سایت است و خیلی ها او را به عنوان بهترین سئوکار ایران و جهان قبول دارند.

این دوره به صورت ویدئویی و کاملا غیر حضوری است. نکته مهم اینکه تمام ویدئو های این دوره به صورت اختصاصی برای آموزش غیر حضوری ضبط شده اند.

مدت زمان دوره حدود 10 ساعت است و نحوه آموزش را در ویدئو زیر می توانید مشاهده بفرمایید

ویدئو بخش هایی از دوره سئوکار خبره

نسخه کم حجم – زمان 3 دقیقه و 54 ثانیه

چه پیش نیازهایی قبل از آموزش سئو لازم است ؟

قبل از شرکت در دوره آموزش سئو به کار کردن با سایت تسلط داشته باشید. نیاز به دانش کد نویسی نیست. جالب است بدانید تجربه من نشان داده که خیلی از دوستان موفق در حوزه سئو دانش کدنویسی نداشته اند و البته همانطور که گفتم لازم هم نیست.

چه مباحثی در دوره آموزش سئو مطرح می شود

کمتر ولی بهتر ! واقعا اجرای کمتر ولی بهتر کار سختی است. 80 درصدی زمانی که صرف تهیه این دوره شده برای انتخاب مباحث بوده. قطعا همه شما میدانید که ارائه حجم زیادی از مباحث (که واقعا همه آنها اهمیت ندارند) و اعلام اینکه یک دوره چندین و چند ساعته داریم، شاید از دید بازاریابی، و فروش محصول خیلی بهتر باشد، ولی چند عیب اساسی دارد

 • حجم زیاد باعث می شود موضوعات مهم کمتر مورد توجه قرار بگیرند
 • از دید آموزشی کسل کننده خواهد شد و احتمالا همه آن را مشاهده نمیکنید
 • قطعا نمی توانید همه مباحث را اجرا کنید و درنتیجه ممکن است بروید سراغ موضوعات کم اهمیت

این موارد باعث می شود نتیجه مطلوب را نگیرید و این چیزی است که من اصلا نمی خواهم اتفاق بیافتد

اطلاعات تکمیلی دوره سئوکار خبره

 • دوره دارای یک سال پشتیبانی به صورت تیکت است البته همانطور که در ویدئو بالای صفحه توضیح داده شد شما خیلی زودتر در حوزه سئو به نتیجه خواهید رسید و این زمان یکسال برای از بین بردن نگرانی دانشجویان از سوالات احتمالی است که در آینده ممکن است پیش بیاید.
 • در حال حاضر خریداران این دوره امکان دسترسی مادام العمر به آپدیت ها را دارند ولی به زودی این امکان محدود خواهد شد.
 • برای استفاده از فایلهای دوره باید بعد از خرید، پلیر اختصاصی را دانلود و نصب کرده و با کد لاسینسی که در اختیار شما قرار میگیرد از دوره استفاده نمایید.
 • امکان فعالسازی دوره فقط بر روی یک دستگاه وجود دارد و در حال حاضر سیستم های ویندوز و اندروید پشتیبانی می شود
به بالای صفحه بردن