بالون » هوش مالی » برایان تریسی

برایان تریسی

زندگی نامه و بیوگرافی برایان تریسی

برایان تریسی در سال ۱۹۹۴ شهر ونکور کانادا متولد شد. او در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. خانواده برایان به حدی تنگدست و فقیر بودند که حتی توانایی پرداخت مخارج اولیه مانند تهیه پوشاک و پرداخت قبض آب و برقشان را هم نداشتند. برایان همیشه زندگی خود را با هم سن و سال‌هایش مقایسه می‌کرد و از خود می‌پرسید که چرا زندگی او و خانواده‌اش باید تا این حد با دیگران متفاوت باشد و این قدر بی‌بضاعت باشند.

برایان تریسی (Brian Tracy)

 برایان در نوجوانی خود مجبور به ترک تحصیل شد. یکی از اعتقادات محکم او تا به همین امروز این بوده که انسان‌ها به همان چیزی تبدیل می‌شوند که انتظارش را دارند و به آن فکر می‌کنند. او عقیده داشت که تفاوت افراد معمولی با افراد ثروتمند در این است که طرز تفکر افراد ثروتمند بر اساس استقلال مالی بنا شده است و همواره تمام تمرکز خود را برای رسیدن به بهترین شرایط مالی صرف می‌کنند.

برایان تریسی از نوجونی تا بزرگسالی خود در محیط‌‌های کاری متنوع و زیادی فعالیت داشته و به همین علت دانش و تجربه زیادی در حوزه مشاوره کاری دارد. مثلا برایان مدت زیادی به‌عنوان یک کارگر مشغول به فعالیت بود. او حتی در دورانی مجبور شده است که در آشپزخانه‌ هتلی به شستشوی ظروف اشتغال داشته باشد. حتی گفته شده که برایان اتومبیل‌ها و کف رستوران‌ها را نیز می‌شسته است تا بتواند اندک درآمدی برای خود کسب کند. یکی دیگر از تجربه‌های کاری عجیب برایان، کار در مزارع بوده است.

سفر به دور دنیا برایان تریسی

برایان تریسی عاشق ماجراجویی و سفر بود. ۲۰ سالگی برای برایان شروعی بر ماجراجویی‌‌هایش بود. در ۲۰ سالگی او سفری هشت ساله را آغاز کرد و تصمیم گرفت دور دنیا را بگردد. او برای تامین هزینه‌های سفر خود با کشتی، روی عرشه کار می‌کرد و گاه مجبور می‌شد قسمت‌هایی از دنیا را سوار بر دوچرخه خود طی بپیماید و پس از مدتی با یاری دو نفر از دوستان خود موفق شد که یک اتومبیل خریداری و با آن به آفریقا سفر کند.

برایان حدود دو سالی در آفریقا ساکن و به کار کردن مشغول شد. پس از آن تصمیم گرفت به آلمان و انگلستان برود و مدتی نیز در آن‌جا به کار و فعالیت مشغول شود. پس از آن سفر خود به خاورمیانه را آغاز کرد و مدتی را در هند، سنگاپور و مالزی ساکن شد و بعد از آن به مدت دو سال نیز در تایلند اقامت گزید.

بهره‌مند شدن از تجارب انسان‌های موفق

برایان برای موفقیت در بیزنس خود‌، هر چیزی را که در توان داشت، به کار بست. او در این مسیر با افراد موفق بسیار زیادی ارتباط گرفت و مشورت کرد. علاوه بر این سعی کرد مطالعه خود را افزایش دهد. روحیه‌ برایان بسیار کنجکاو و خستگی‌ناپذیر بود و این از او شخصیتی ساخته بود که در تمام مدت زمان زندگی خودش در حال یادگیری و افزایش دانش بود. او در بسیاری از زمینه‌ها به طور مداوم مطالعه می‌کرد.

برای مثال اقتصاد، تاریخ و فیزیولوژی از مباحث جذاب برای برایان بود. او عقیده داشت که هیچ عاملی نمی‌تواند او را از کسب علم و تجربه بازدارد. نتیجه این فعالیت‌ها افزایش فروش و دستیابی به درآمد بالا بود. این تلاش‌ها تا جایی ادامه پیدا کرد به برایان تریسی تبدیل به یکی از موفق‌ترین مدیران فروش شد. او توانست بیزنس خود را گسترش دهد و به‌عنوان مدیرعامل یکی از موفق‌ترین و قوی‌ترین مجموعه‌های توسعه با درآمد و سود بسیار بالا انتخاب شود.

کتاب های برایان تریسی

در حال حاضر برایان تریسی یکی از موفق‌ترین و سرآمدترین نویسندگان و سخنرانان موفقیت و انگیزشی در سرتاسر جهان است که با کتاب‌هایش به شهرت عجیبی دست پیدا کرده است. در این بخش برخی از آثار او را به شما معرفی می‌کنیم.

قورباغه‌ات را قورت بده؛ معروف‌ترین اثر برایان تریسی

کتاب قورباغه‌ ات را قورت بده، یکی از معروف‌ترین، محبوب‌ترین و شناخته‌شده‌‌ ترین کتاب‌های برایان تریسی است. برایان تریسی در این کتاب به مخاطبش می‌گوید که چگونه با وجود محدودیت‌های زمانی که برای انجام کارهای مختلف و فعالیت‌های روزانه خود دارد، می‌تواند با یک اولویت‌بندی مناسب و صحیح، کارهای مهم‌تر را انجام دهد تا به موفقیت در مدیریت زمان برسد. برایان عقیده دارد که هر گاه یک انسان معمولی بتواند به درکی برسد که توانایی دسته‌بندی و اولویت‌بندی صحیح و مناسب کارها و فعالیت‌های خود در لحظه را داشته باشد، می‌تواند نسبت به نوابغی که کمتر عمل می‌کنند، بیشتر موفق‌تر شود.

برایان در قورباغه‌ات را قورت بده به مخاطبش می‌آموزد که چطور کارها را به ترتیب اولویت پیش ببرد و به جای اینکه مشغله‌های فراوان داشته باشد تنها با انجام چند کار ساده به موفقیت برسد. او می‌گوید انسان با پیش بردن صحیح و برنامه‌ریزی‌شده اهداف خود می‌تواند به انگیزه‌ای دوچندان دسترسی پیدا کند و تبدیل به یک انسان هدفمند، باانگیزه و موفق شود

فقط ساکت شو و انجامش بده

کتاب معروف دیگر برایان تریسی، فقط ساکت شو و انجامش بده نام دارد. این کتاب بیشتر حول محور اهمیت انضباط و نظم در کارها و فعالیت‌های روزمره تا رسیدن به اهداف بلندمدت است. برایان در این کتاب خود می‌کوید که مهم‌ترین عامل برای دست یافتن به موفقیت، داشتن نظم و انضباط در مسیر اهداف فرد است؛ نه پول فراوان و شانس ماورایی.

هنر جذب دیگران از کتاب‌های مهم برایان تریسی

برایان با نوشتن کتاب هنر جذب دیگران باعث کمک به بسیاری از افراد در رسیدن به موفقیت و اهدافشان شد. خواندن کتاب هنر جذب دیگران باعث می‌شود که انسان‌ها بتوانند روابط خود را به شکل بهتر و موثرتری با دیگران ادامه دهند. او در این کتاب اهمیت جذب دیگران را برای مخاطبانش شرح می‌دهد و مهارت‌هایی را بیان می‌دارد که داشتن آن‌ها باعث انقلاب در رفتار و ارتباط افراد می‌شود.

سایر کتاب ها

کتاب‌های برایان به این سه اثر مهمی که شرح دادیم محدود نمی‌شود. او موفق شده در طی دوران فعالیت‌های خود کتاب‌های مهم و پرمخاطب را به رشته تحریر دربیاورد. در این بخش فهرست‌وار آثار برایان تریسی را نام می‌بریم:

  • جادوی سخنوری
  • مدیریت زمان
  • ۲۱ راز میلیونرهای خودساخته
  • فقط این هفت کار را انجام بده و موفق شو
  • فکرت را تغییر بده؛ زندگی‌ات را تغییر بده
  • نیروی اعتماد به نفس
  • بازاریابی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.